Falownik sieciowy  PV 3.7KW 3F 2MPPT WLAN 3.7-3-M SYMO FRONIUS

FALOWNIK SIECIOWY PV 3.7KW 3F 2MPPT WLAN 3.7-3-M SYMO FRONIUS

Beztransformatorowe, trójfazowe falowniki sieciowe Fronius Symo, dostępne w szerokim zakresie mocy: od 3.0 do 20.0 kW, doskonale nadają się do instalacji fotowoltaicznych dowolnej wielkości. Dzięki rozwiązaniu SuperFlex Design, Fronius Symo sprawdza się w instalacjach na dachach o nieregularnym kształcie lub zorientowanych w różne strony świata. Dostęp do internetu przez Wi-Fi lub Ethernet i łatwość integracji z komponentami innych firm sprawia, że Fronius Symo to jeden z najbardziej „komunikatywnych” falowników na rynku. Co więcej, interfejs dla inteligentnego licznika energii pozwala na dynamiczne zarządzanie wprowadzaniem energii do sieci i zapewnia wizualizację zużycia wyprodukowanej energii na potrzeby własne.

Technologia SNAPINWERTER
To nowoczesny system montażu polegający na oddzieleniu od siebie sekcji przyłączy i modułu mocy. Podczas montażu na stałe do ściany przytwierdzana jest lekka sekcja przyłączy wraz z kompletnym okablowaniem, która stanowi podstawę typu „wieszak” dla modułu mocy. Następnym krokiem jest zawieszenie falownika na wcześniej zainstalowanej sekcji przyłączy. To innowacyjne rozwiązanie czyni montaż oraz konserwację znacznie prostszymi niż dotychczas.

Zintegrowana komunikacja danych
Firma Fronius oferuje pakiet komunikacji danych, który obejmuje pełną integrację Dataloggingu WLAN, Ethernet, zarządzanie energią, serwera sieciowego oraz złączy. Falowniki zapewniają możliwość podłączenia ich do sieci internetowej za pośrednictwem kabla internetowego lub poprzez interfejs WLAN. Umożliwia to monitorowanie stanu instalacji. Możliwość podłączenia komponentów innych producentów zapewniają interfejsy: Modbus TCP, Modbus RTU SunSpec lub Fronius Solar API (JSON). Ponadto producent udostępnia portal Fronius Solar.web oraz możliwość korzystania z otwartych interfejsów.

SUPERFLEX DESIGN
Technologia zapewnia elastyczność w projektowaniu oraz łatwość wykonania instalacji.Głównymi cechami systemu są dwa trackery MPP, wysokie napięcie systemowe, szeroki zakres napięć wejściowych DC. Każde wejście DC i tracker MPP może przyjąć całkowitą moc znamionową inwertera.Zapewnia to możliwość obsłużenia całej instalacji przez jeden falownik bez znaczenia na orientację dachu, ilość zacienionych modułów PV czy funkcje poszczególnych modułów.

DYNAMIC PEAK MANAGER
To system który dynamicznie poszukuje optymalnego punktu pracy. Nawet przy częściowym zacienieniu paneli PV monitoruje całą charakterystykę pracy i znajduje GMPP (globalny Maximum Power Point)

SMART GRID READY
Falowniki przystosowane są aby spełniać przyszłe normy i wymogi sieci energetycznych. W urządzeniu zainstalowano funkcje „Advanced Grid Features”, funkcje te zapewniają optymalne zasilanie mocą bierną i czynną. Celem tego jest bezpieczna eksploatacja sieci oraz zapobieganie niepożądanym przerwom zasilania spowodowanym przekroczeniem parametrów sieci i związanym z tym stratom. Inwertery firmy Fronius mogą służyć do regulacji zasilania z uwzględnieniem zużycia własnego gdy występują limity zasilania do sieci, aby to zrobić należy podłączyć licznik do falownika i ustawić limit zasilania.

ZASILANIE ZEROWE
System pozwala na dostosowanie mocy zasilania do wymogów operatora sieci. Falownik w pierwszej kolejność zasila odbiorniki w gospodarstwie domowym a następnie obniża moc do maksymalnej dozwolonej mocy zasilania sieci energetycznej. Istnieje możliwość ustawienia tak zwanego zasilania zerowego. Przy takim ustawieniu inwerter zasila tylko gospodarstwo domowe i nie zasila sieci prądem wygenerowanym przez instalacje fotowoltaiczną.

100 szt.

Opis

Zakres mocy
od 3.0 do 20.0 kW

Brak recenzji użytkowników.

Falownik sieciowy PV 3.7KW 3F 2MPPT WLAN 3.7-3-M SYMO FRONIUS

6 273,00 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

5 100,00 zł Netto
Ilość

expand_less